Gönderen Konu: Flexible Flash Bracket Yardim  (Okunma sayısı 6399 defa)

aykutbarazi

• Tam Üye
    • Profili Görüntüle
    • Flickr paylaşımlarım
Ynt: Flexible Flash Bracket Yardim
« Yanıtla #15 : 27 Mart 2015, 17:09:13 »
Denedim Erdem bey her şekle soktum ama esas problem direk bağlantı noktasının çok zayıf kalması. Hiçbiryerden oynamaz ise bu sefer de mount altından oynuyordu. Softboxlı da denedim. kol kaldırmayınca soft box da nafile durumu kurtarmıyordu. Biraz kötü bir ürüne denk gelmiş de olabilirim hiç memnun kalmadım. Sizin sonucu tabiki merak ediyorum. Umarım başarılı olursunuz.
A7 II
Sony 28-70mm OSS f3.5-5.6 ][ Sony 70-200mm OSS f4 G ][ Sony 50mm OSS f 1.8
Canon MP-E 65mm f 2.8 macro (1x-5x)
Cosina 100mm f 3.5 macro MD
MIR 20M 20mm f3.5 M42  ][ Minolta 50mm f1.7 MD ][ Tokina 135mm f 2.8 MD ][ Aicar Auto 80-205 f4.5 MD ][ Raynox DCR 250 Super Macro Close Up filter

Yongnuo 560 III flashgun + RF 603 II trigger
Manfrotto 190XPro4 Tripod
Manfrotto 410 Junior Geared Head
Fotomate Macro Rail Slider

Erdem Sipahi

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #16 : 27 Mart 2015, 17:54:31 »
Denedim Erdem bey her şekle soktum ama esas problem direk bağlantı noktasının çok zayıf kalması. Hiçbiryerden oynamaz ise bu sefer de mount altından oynuyordu. Softboxlı da denedim. kol kaldırmayınca soft box da nafile durumu kurtarmıyordu. Biraz kötü bir ürüne denk gelmiş de olabilirim hiç memnun kalmadım. Sizin sonucu tabiki merak ediyorum. Umarım başarılı olursunuz.

Yandık o zaman :) Ben de istediğim şekle soktuktan sonra  kuvvetli bir yapıştırıcı veya eritme yöntemi ile sabitlemeye çalışırım artık. Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)
Canon 70D & 550D
Tamron 180mm f/3.5 1:1 Macro
Yongnuo YN568EX flaş,
Yongnuo YN-622 Tetikleyici
http://instagram.com/erdemsipahi

Ümit YİĞİT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #17 : 17 Şubat 2016, 17:08:59 »

Yandık o zaman :) Ben de istediğim şekle soktuktan sonra  kuvvetli bir yapıştırıcı veya eritme yöntemi ile sabitlemeye çalışırım artık. Tecrübenizi paylaştığınız için teşekkür ederim :)

MOUNT ARM Macro Flash Bracket Holder  BEĞENİ DUYMUŞTUM... SONUÇ NE OLDU ÇÖZÜM OLDU MU YOKSA TIRT Bİ ÜRÜN MÜ

Ümit YİĞİT

• Acemi Üye
  • **
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #18 : 17 Şubat 2016, 17:23:06 »
GERÇİ KONU ÇOK ESKİ AMA BENZER Bİ ÜRÜNDE
http://www.photomed.net/r2_dpfb.htm
FİYATTA MAŞALLAH

Güray Dere

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #19 : 17 Şubat 2016, 23:50:58 »
Fiyatı şaka gibi.

Bracket seçeneği bana göre değil. En başta ergononik değil.
Gövde:Pentax K-x,Sony A7II
Diğer ekipman: Her türlü... ve sürekli değişiyor

Volna

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #20 : 30 Mart 2016, 16:31:27 »
Selamlar. Yukarıda linki verilen ikili flex kollarla beraber Meike mk320 'yi almayı düşünüyorum. Fakat bu kol zayıf kalacak gibi söylediklerinize göre. Amacım elde çekim olduğundan, aklıma gelen bir başka çözüm de, mp-e lensin tripod bağlantısını yukarı çevirip uygun bir kol takmaktı. Yanlış birşey alıp boşa para harcamayım desem de denemeden olmayacak sanırım:)

aydinsen

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #21 : 22 Mayıs 2018, 22:32:06 »
braket düşünürseniz OWL braketi öneririm. türkiyede bir diş hekimi arkadaşım üretimini yapıyor. özellikle twin flash kullanıyorsanız çok güzel bir üründür.
https://owlbracket.com/

Güray Dere

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #22 : 23 Mayıs 2018, 15:21:54 »
Güzel bir ürüne benziyor. Çift flaş kullanıyor olsam düşünebilirdim.
Gövde:Pentax K-x,Sony A7II
Diğer ekipman: Her türlü... ve sürekli değişiyor