Gönderen Konu: Sony A7II  (Okunma sayısı 22260 defa)

Güray Dere

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
Ynt: Sony A7II
« Yanıtla #90 : 25 Mayıs 2015, 09:06:59 »
Valla bekliyoruz bakalım. İdeal koşulları sağlarım ben, yeter ki makina desteklesin.
Gövde:Pentax K-x,Sony A7II
Diğer ekipman: Her türlü... ve sürekli değişiyor

Hüdai

• Yeni Üye
  • *
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #91 : 27 Ekim 2015, 16:35:46 »
Güray öncelikle yeni makinen hayırlı olsun. Ben de Sony A7 serilerine göz kırpıyorum ancak beraberinde gelecek ekipman değişikliği açıkçası gözümü korkuttu. Aynasız makinelere özellikle ayna titreşiminden kaçınmak için bakınıyorum ama şu sıralar zor gibi... Şu sıralar yeni edindiğim Meike M CUP Af macro tüp ile 18-55 ters bağlantıyı Canon 70d üzerinde deniyorum. İyi ki de bu ekipmanı edinmişim diyorum. Keşke Nikon için de üretseler...
Gövde: Nikon D800, D7200; Canon 70D
Makro lens: Tamron 90mm f2.8 vc, Nikon 40mm f2.8dx Mikroskop lens: Lomo 3.7
Agrandizör les: El-Nikkor 50mm f2.8
Diğer lens: Nikon 50mm f1.8, Canon EF-S 24mm f2.8, Canon 18-55mm is, Nikon 18-55mm vr2
Yardımcı lens: Raynox DCR 250, Raynox MSN 202
Tüp körük:Nikon PB 6 körük, Meike M C UP for Canon, Meike Nikon AF tüp,  Meike Canon AF tüp
Aydınlatma: Nikon R1C1, Yongnuo YN 568, Canon 600 EX RT flaş, dıy ring led

Güray Dere

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
« Yanıtla #92 : 30 Ekim 2015, 00:51:10 »
Güray öncelikle yeni makinen hayırlı olsun. Ben de Sony A7 serilerine göz kırpıyorum ancak beraberinde gelecek ekipman değişikliği açıkçası gözümü korkuttu. Aynasız makinelere özellikle ayna titreşiminden kaçınmak için bakınıyorum ama şu sıralar zor gibi... Şu sıralar yeni edindiğim Meike M CUP Af macro tüp ile 18-55 ters bağlantıyı Canon 70d üzerinde deniyorum. İyi ki de bu ekipmanı edinmişim diyorum. Keşke Nikon için de üretseler...

Teşekkür ederim.

Aslında ben tam tersini düşünüyorum. Sony'ye geçiş ekipman değişikliği açısından en az sorun çıkaran geçiş olur. Ben Pentax'tan geçtim ve Pentax'a ait tüm ekipmanımda en küçük bir değişiklik yapmadım. Sadece $10'luk bir Pentax adaptörü aldım. Hepsi bu.

Aksine 1 tane bile Sony bayonet ekipmanım yok :) Hepsi başta başka... Pentax, M42, Konica, M39

Tek sorun şu olur, eğer ben autofocus, gövdeden ayarlı diyafram desteği vs. istiyorum dersek o zaman pahalı bir adaptör gerekir. Benim lensler hep manual. Ucuz ve sorunsuz.
Gövde:Pentax K-x,Sony A7II
Diğer ekipman: Her türlü... ve sürekli değişiyor