Gönderen Konu: Makinon 400mm + Pentax monocular converter - Yüksek yakınlaştırmalı dürbün  (Okunma sayısı 2597 defa)

Güray Dere

• Yönetici
  • Kahraman Üye
    • Profili Görüntüle
http://makrodunyasi.com/fotograf-makinesi-lensini-durbunteleskop-yapalim/  sayfasında incelediğim konuya ait ekipmanlardan bir kısmını satışa çıkardım. Aşağıdaki 2 parçayı birlikte satış düşünüyorum çünkü çok iyi anlaşıyorlar. Her ikisi de çok temiz.

1- Makinon 400mm f6.7 aynalı lens. Pentax PK bayonet. 800TL. Aynalı lenslerin 400mm versiyonları az bulunuyor. Boyut olarak çok küçükler. Normal bir 400mm lensi bu boyutta düşünmek mümkün değil. Aynalı lensler teleskoplarla aynı prensipte çalışıyorlar. Gökyüzü gözlemlerinde oldukça başarılılar. Normal lens olarak da kullandım. Ama monocular converter ile birlikte dürbün olarak çok iyi çalışıyor. Başka aynalı lenslerim de olduğu için satıyorum.

2- Asahi Pentax monocular converter. 600 TL. Herhangi bir Pentax lensin büyütme gücünü 5 kat arttırarak onu bir dürbüne çeviriyor. Türünün en kaliteli modellerinden biri. Ayrıca göz merceği ayarı bulunuyor. Elimde 2.si olduğu için satıyorum.

50mm bir lens bile kaliteli bir dürbüne dönüşüyor. 400mm'nin büyütme gücü 2000mm değerinde bir lense karşılık geliyor.

Makinon 400mm & Pentax monocular converter by Güray Dere, on Flickr

Gövde:Pentax K-x,Sony A7II
Diğer ekipman: Her türlü... ve sürekli değişiyor

Güray Dere

• Yönetici