Ana sayfa Kısa Kısa Makro Dünyası forum sayfası

Makro Dünyası forum sayfası

tarafından Güray Dere

Makro Dünyası sitesi 2 yılı aşkın bir zamandır yayında. Bu süre içerisinde takipçi sayısı sürekli arttı. Güzel tanışmalara vesile oldu.

Derken içimizden biri, Can Tunçer bir forum sayfasına ihtiyacımız olduğunu hatırlattı. Kendisine teşekkür ediyorum.

Geçen zaman içinde Facebook mesajları ve e-postalar ile sürekli birşeyler konuştuk tartıştık. Bu konular bireysel seviyede kaldı. Başka arkadaşlara faydası olamadı. Şimdi http://makrodunyasi.com/forum/ adresi altında grup halinde tartışma şansımız olacak.

makro_dunyasi_forum

Forum sayfasını biraz test etmeye çalıştık ama eksikler sorunlar mutlaka çıkacaktır. Bununla ilgili de “Öneri/Şikayet” başlığı açtık, fikirlerinize açığız. Hepinizi katılıma bekliyoruz.

Bunlar da ilginizi çekebilir

2 yorumlar

Mustafa 09 Ocak 2016 - 15:30

70-300mm sigma 17-70mm sigma lensim var macro çekim yapmak istiyorum 17-70mm sigma iyi ancak çektigim konuları büyütmeye ihtiyaç duyuyorum 70-300mm önüne raynox msn 505 alsammı daha iyi sonuç alırım yoksa 17-70mm nin önüne raynox 505 i takmak için bir adaptör varmı çok büyüterek çekmek istiyorum böcek arı vb gibi. Tavsiyeniz nedir yoksa kendinden büyütme li lens mi almalıyım tavsiye istiyorum teşekkür ederim.

Reply
Güray Dere 10 Ocak 2016 - 02:06

Merhaba, Raynox 505’i 70-300 ile kullanamazsınız. Aşırı zorlamış oluruz. 70-300 için DCR-250 modeli uygundur, tabi çok fazla büyütme vermez. 505, 17-70 ile kullanılabilir ama aynı fiyata çok daha keskin çözümler var. Çok büyütmek istiyorsanız körük ile ters bağlı agrandizör lensi veya mikroskop lensi kullanılmalı. Raynox+Sigma’dan çok daha keskin sonuç verecektir.

Fakat ister Raynox ister başka çözüm olsun yüksek büyütmede hassas ray şart. Önce bunu çözmeniz lazım. Mikrometreli bir ray sistemi edinmeden yüksek büyütmeye girerseniz hayal kırıklığı yaşarsınız.

Reply

Yorum bırakın